خرید(395-روشی تحلیلی برای برآورد فشار جانبی ناشی از سربار بر دیوارهای حائل صلب)

395-روشی تحلیلی برای برآورد فشار جانبی ناشی از سربار بر دیوارهای حائل صلب|خرید|جی دی|50061001|
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع 395-روشی تحلیلی برای برآورد فشار جانبی ناشی از سربار بر دیوارهای حائل صلب می باشد.

مشخصات نویسندگان مقاله روشی تحلیلی برای برآورد فشار جانبی ناشی از سربار بر دیوارهای حائل صلب

مجتبی احمد آبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک خاک و پی، دانشگاه تربیت معلم
علی قنبری (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۴۰۵)
استادیار گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه تربیت معلم


چکیده مقاله:

برای محاسبه اضافه فشار ناشی از سربار بر دیوارهای حائل معمولا ً از روش بوسینسک که با فرض رفتار الاستیک برای خاک ارائه شده استفاده می شود. در این تحقیق با فرض رفتار لاستوپلاستیک برای خاک شیوه جدیدی برای محاسبه فشار وارد بر دیوارهای حائل صلب با وجود سربارهای خطی و نواری ارائه گردیده است. در این روش اثر شیب زمین، اصطکاک بین خاک و دیوار، شیب دیوار و زاویه اصطکاک اخلی خاک نیز در تدوین فرمول بندی نهایی مورد نظر واقع شده است. برای این منظور ابتدا روابط تحلیل بر اساس فرضیات روش تعادل حدی و ارضاء شرایط تعادل برای گوه گسیختگی بحرانی به دست آمده و سپس دو کد کامپیوتری در محیط نرم افزار Matlab نگاشته شده که با استفاده از نتایج این کدها اثر مشخصات خاک و سربار در توزیع فشار جانبی بر دیوار بررسی شده است. بر اساس روش پیشنهادی زاویه گوه گسیختگی برای خاک در حالت فعال و توزیع فشار وارد بر دیوار با وجود سر بارهای خطی و نواری به دست آمده و با روش معمول مقایسه شده است. همچنین محدوده ای که سربار در توزیع فشار روی دیوار موثر است مورد بحث واقع شده است.


کلیدواژه‌ها:

دیوار حائل - فشار فعال - سربار - زاویه گوه گسیختگی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


احمد آبادی, مجتبی و علی قنبری، ۱۳۸۸، روشی تحلیلی برای برآورد فشار جانبی ناشی از سربار بر دیوارهای حائل صلب، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (احمد آبادی, مجتبی و علی قنبری، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (احمد آبادی و قنبری، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
📚بررسی تاریخچه جامعه شناسی دین یا مطالعات جامعه شناختی دین📚تحقیق امام علی (ع) الگوی رهبری در جامعه اسلامی📚بررسی ازدواج عبدالله با آمنه در چهارده قرن پیش📚پاورپوینت سمنیار اعتیاد و انواع مواد مخدر به همراه منابع📚عنوان تحقیق: سیری در دین مبین اسلام📚بررسی اجمالی از سوره شعرا📚بررسی «شناخت حسی و مكانیسم تعمیم آن»📚موضوع تحقیق: ظهور حضرت مهدی (عج) و آثار ظهور آن حضرت📚بررسی در مورد چگونگی عبادت📚موضوع تحقیق: تعریف و اثبات عصمت پیامبران و امامان📚بررسی اندیشه سیاسی بنیان گذار انقلاب اسلامی📚عنوان تحقیق: قرآن كلام جاودانگی📚بررسی تفسیر سوره آل عمران📚بررسی موضوع : معاد در قرآن و روایات📚پاورپوینت سیستم های عامل 📚پاورپوینت پردازش تصویر در متلب📚پاورپوینت چشم اندازهای اطلاعات📚پاورپوینت تولید مثل📚پاورپوینت رنگ های افزودنی در مواد غذایی📚پاورپوینت بکارگیری COBIT در برنامه ریزی استراتژیک📚پاورپوینت سیستم های اطلاعات مدیریت 📚مقاله ژن درمانی انسانی: مروری مختصر بر انقلاب و تکامل ژنتیک📚پاورپوینت ارائه سرطان شناسی پزشکی📚پاورپوینت آشنایی با مهدویت📚پاورپوینت نقد وبررسی طراحی سیستمها