خرید(پاورپوینت عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور)

پاورپوینت عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور|خرید|جی دی|40238394|دانلود پاورپوینت عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور,بررسی عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور,پاورپوینت جامع و کامل عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور,کاملترین پاورپوینت عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور,پکیج پاورپوینت عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور,تحقیق عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور می باشد.

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 14 صفحه

عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور

عوامل عمده بروز حریق در كشتی و پیشگیری از آتش سوزی هوشیاری، تمیزی، نظم و علاقمندی بكار بهترین سلاح جلوگیری از آتش سوزی می باشد.
عرشه ها(MAIN DECK + TWEEN DECK)، انبارها و موتورخانه ها در تمام طبقات و همچنین لوله كشی ها، بایستی در همه حال كاملاٌ تمیز نگهداشته و هرگونه نشت “LEAKAGE” از ماشین آلات، لوله كشی ها و تجهیزات عرشه سریعاٌ رفع و همچنین داخل سینی های سوخت و روغن”DRIPTRAYS” بایستی سریعاٌ تمیز گردند. كهنه های آلوده به روغن و سوخت در گوشه و كنار عرشه و موتورخانه ها از دلایل مهم بروز آتش سوزی می باشد.
چه بسا جرقه های بوجود آمده ناشی از فانل و احیاناٌ افتادن آنها برروی دكهای بازآلوده به روغن و یا هرگونه جسم آتش را مثل پوشش قایقهای نجات و یا طناب ها “MOORING ROPES” و یا خاك اره آلوده به روغن باعث آتش سوزی گردد.
انجام جوشكاری و برشكاری در مكانهائی غیر از كارگاههای مورد تائید و یا در مكانهائی غیر از كارگاههای مورد تائید و یا در مكانهائی كه مجوز انجام كارهای گرم ”HOT WORK PERMIT” برای آنها توسط افسران مسئول صادر گردیده، ممنوع است. عدم گماردن نگهبان حریق “FIRE WATCH” و یا تیم خنك كننده “BOUNDARY COOLING” میتواند اثر مخربی در ایمنی كشتی داشته باشد. بهنگام انجام كارهای گرم، اطراف محل انجام كار و پشت دیواره ها باید چك شوند كه مواد اشتعال زا موجود نباشد
در اماكن زیر در درجه اول آشپزخانه كشتی و سپس كابینها و باشگاهها (MESS ROOMS” میتواند محل شروع حریق باشد.
راهكار های لازم در برابر جلوگیری از آتش سوزی تمام دستگاههای مبارزه با حریق بایستی در شرایط خوبی نگهداری گردن پمپهای حریق(اصلی و اضطراری) دربهای آتش”FIRE DOORS”، قطع اضطراری هواكشها، قطع اضطراری سوخت موتوراصلی(EMERGENCY STOP FANS & M.ENG)k،آلارمهای مختلف بایستی همیشه آماده بكار باشند.
تمام كاركنان موتورخانه باید در استفاده از دستگاههای مبارزه با حریق آگاهی كافی داشته باشند وهمچنین موتورخانه باید تمیز و تمام فلنجها و اتصالات و فیلترها بایستی محكم بوده و دارای نشتی سوخت و روغن نباشد. پرسنل كشتی بایستی در مورد كالاهای مختلفی كه كشتی بار میزند و امكان حریق خود بخود را دارند(SPONTANEUOS COMBUSTION) و همچنین با طریقه مبارزه با حریق های حاصل از اینگونه كالاها اشنایی كامل داشته و چنانچه وسیله با مواد خاصی جهت مبارزه با اینگونه آتشها لازم است بایستی قبل از حركت از بندر آنرا تهیه نمود.
بطور كلی همواره در جهت پیشگیری از حریق و رفع عواملی كه باعث حریق میگردند بكوشید و به نكات زیر توجه نمائید. آشپزخانه (GALLEY) مراقب قرار گرفتن پارچه، وسایل نظافت و یا سایر مواد اشتعال زا در مجاورت فرها و اجاقها باشید.
در زمان پخت غذا در محل حضور داشته و مراقب باشید. بخصوص مراقبت ویژه در مورد روغن داغ اعمال نمائید.
- فرها، اجاقها، و كلاٌ وسائل پخت و محیط آشپزخانه را مرتباٌ تمیز و بخصوص عار از چربی و روغن نگاه دارید.
كانالهای هواكش های آشپزخانه میتوانند آتش را به نقاط دیگر انتقال دهند. همواره هود و فیلتر ها را تمیز نگاه دارید. سیگاركشیدن(SMOKING) آتش سوزی میتوان از انداختن ته سیگار و یا كبریت روشن در محلهای غیر مناسب و یا در محلهائیكه بخار و گازهای احتراق زا وجود دارد بوجود آید. در نتیجه دقت كافی بایستی در موارد فوق بعمل آید. و همچنین در محلهائیكه سیگار كشیدن ممنوع است علامت مربوطه نصب شود. بایستی دقت شود كه كبریتها خاموش و ته سیگار كاملاٌ له گردد این خطر وجود دارد كه در هنگامیكه ته سیگار به خارج از كشتی پرت میشود مجدداٌ توسط باد به روی كشتی بر گردد. بهنگام خالی كردن زیر سیگاری در ظروف آشغال بایستی اطمینان حاصل شود كه تمام محتوی آن سرد و بی خطر باشد. وسائل الكتریكی (ELECTRICAL EQUIPMENT) افراد غیر مجاز حق دستكاری وسائل الكتریكی را ندارند. وسائل الكتریكی فقط بایستی توسط افسر برق، بازدید و تعمیر گردند. ضمناٌ می بایستی به نكات زیر توجه لازم را مبذول داشت.

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.


مطالب دیگر:
📃چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سازگاری اجتماعی دانش آموزان دختر و پسر📃فصل دوم پایان نامه سازگاری اجتماعی دانش آموزان دختر و پسر📃بررسی دیدگاه های نظری در مورد سازگاری اجتماعی📃تحقیق در مورد سازگاری اجتماعی دانش آموزان دختر و پسر📃ملاک و معیار سازگاری و عوامل موثر بر سازگاری و ناسازگاری📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری روانشناختی 42 صفحه📃چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سازگاری روانشناختی📃پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد سازگاری روانشناختی📃پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه سازگاری روانشناختی📃مدل ها و دیدگاه های سازگاری روانشناختی📃تحقیق کامل در مورد سازگاری روانشناختی📃پاورپوینت جوش مقاومتی و کاربردهای آن در صنعت در 55 اسلاید به طور کامل و جامع همراه با شکل و تصاویر و فلوچارت و جداول 📃پاورپوینت تغذیه و مصرف چربی ها📃نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی📃نظریه های روانشناسی در مورد سازگاری📃نظریه های جامعه شناسی در مورد سازگاری اجتماعی📃نظریه های مددکاری اجتماعی در مورد سازگاری📃دیدگاه ها و مکاتب مختلف در مورد سازگاری📃پاورپوینت تکامل کودک سالم بر مبنای سن مدرسه📃پاورپوینت كاربرد اصل مومنتوم در جريان كانالهاي باز📃پاورپوینت كاربرد اصلي انرژي (معادله مومنتوم) در جريان كانال باز📃پاورپوینت محاسبه جريان يكنواخت📃پاورپوینت مفاهیم اساسی جریان سیالات📃پاورپوینت مقاومت جريان📃پاورپوینت مقدمه ای بر GPS