خرید(تحقیق اجتماعي بودن انسان)

تحقیق اجتماعي بودن انسان|خرید|جی دی|35009136|تحقیق اجتماعي بودن انسان ,,تحقیق در مورد اجتماعي بودن انسان ,,دانلود تحقیق اجتماعي بودن انسان ,,پروژه اجتماعي بودن انسان ,,مقاله اجتماعي بودن انسان ,,پایان نامه پیرامون اجتماعي بودن انسان ,,تحقیق روانشناسی ,اجتماعي بودن انسان ,,تحقیق ر,,,
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق اجتماعي بودن انسان می باشد.


بخشی از متن تحقیق:

حيات هر انسان لااقل از سه جنبه قابل ملاحظه و بررسي است :
1- از لحاظ جنبه هاي زيستي كه در آن سعي داريم مباحثي چون وراثت و صفات ارثي ، جنبه هاي مربوط به وزن و شكل و قد و حجم و وظايف الاعضاء سلامت و بيماري ، زشتي و زيبايي ، طول عمر ، استخوان بندي ، وضع غدد ، غرائز و ... را مورد بررسي قرار دهيم .
2- از لحاظ جنبه هاي اجتماعي كه در آن بحث از مباحثي چون شخصيت ،رفتار اجتماعي ، طرز برخوردها و معاشرت ها ، حدود و حقوق ، طرز فكرها و موضعگيريها ، آموخته ها و مكتسبات از محيط و فرهنگ ، كيفيت عمل ، نحوه مواجهه با مشكل و ... است .
3- از لحاظ جنبه هاي معنوي و رواني و عاطفي كه ارزش حيات و مباحث مربوط به تشكيل شخصيت و رتبت و موقعيت اجتماعي انسان مورد بحث و بررسي قرار ميگيرد .
با اينكه برخي از اين ابعاد ظاهراً به فرديت فرد مربوط ميشدند اگر نيكو بررسي شود دور از تأثير پذيري از جمع و حيات جمعي و نفوذ افراد و اشخاص ديگر نيستند . در امري چون هوش و استعداد ، در بيماري مادرزادي ، در سلامت يا بيماري اعصاب وروان ، آدمي ساخته و پرداخته نفوذ ديگران و لااقل والدين است .
وابستگي ما به ديگران
وابستگي به ديگران و اثر گيري از غير ، چه در جنبه دروني وجود و چه در جنبه بيروني آدمي ، امري ا ست كه از لحظه تشكيل و تكون جنين آغاز شده است و تا پايان عمر ادامه دارد .
ما از همان آغاز تكون وجودي از پدر و مادر اثر مي گيريم و بعدها نيز تحت تأثير اخلاق و رفتار آنها ،برادران و خواهران آن هستيم و با آنها روابطي مستقيم و يا غير مستقيم داريم . اعمالي را كه انجام مي دهيم بظاهر براي ما و بر اساس ذوق و سليقه ماست ولي اگر نيكو تعمق كنيم همه آنها متكي به وظايف فردي نيستند ، در مواردي بسيار مبتني بر مراعات حال اشخاص و افرادي هستند كه ما بگونه اي از آنها تأثير پذيرفته ايم . چون چنين جنبه ها و مشخصه ها در رفتاري است كه سبب ميشود جامعه شناسان مشخصه حيات انسان را اجتماعي بودن ذكر كنند .
حيات جمعي براي ما امري ضروري و لازم است و اين ضرورت از چند ديد و رابطه قابل ذكر و بررسي است .

جنبه فطري بودن آن :
بدين معني كه عده اي از فلاسفه و متفكران قديم ،حتي از زمان افلاطون به بعد انسان را موجودي اجتماعي معرفي كرده و براي آن زمينه طبع و فطرت را مطرح كرده اند . گرچه اين نظر در اين اواخر توسط روان شناسان اجتماعي مورد ترديد قرار گرفته ولي امري است كه شدت وابستگي انسان به جمع موجبات تقويت طرفداران اين طرز فكر را فراهم آورده است..

این تحقیق با فرمت word قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات تحقیق: 36مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت انواع حافظه و دیسکهای مغناطیسی🔑پاورپوینت سوگ در كودكان 🔑پاورپوینت انواع تحریمها و تمرکز بر نقاط ضعف اقتصاد ایران🔑پاورپوینت کاربرد فناوری web gis در سامانه اطلاعات مکانی🔑پاورپوینت مزایا و معایب امضا دیجیتالی🔑پاورپوینت خانواده درمانی 🔑پاورپوینت بررسی تاریخچه و محصولات سیسکو🔑پاورپوینت تأثیرات روانی رنگ ها در طراحی رابط کاربر🔑پاورپوینت درمانهای شناختی آلبرت آلیس 🔑پاورپوینت توسعه و محدودیتهای تجارت الکترونیک🔑پاورپوینت اختلالات خوردن🔑پاورپوینت مزایای و معایب خودرهای هیبریدی🔑پاورپوینت طرح های عمرانی دانشگاه صنعتی شیراز🔑پاورپوینت آشنایی با مفاهیم مدیریت پروژه🔑پاورپوینت جزوه کتاب و درس فیبرنوری🔑پاورپوینت طراحی زیبایی محصول با استفاده از مهندسی ارزش🔑پاورپوینت ایمنی در معادن🔑پاورپوینت ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست🔑پاورپوینت مروری بر سیره بزرگان ایران در حمایت از تولید داخل🔑پاورپوینت آزمون های ایمنی🔑پاورپوینت جنبش ها و گرایشات معماری اوایل قرن بیستم🔑پاورپوینت انواع فرآیندهای جوشکاری🔑پاورپوینت سیستم رادیو هوشمند🔑پاورپوینت پارادایم در علم حسابداری🔑پاورپوینت قوانین نظام اقتصادی در اسلام