خرید(حسابداری و كنترل سربار كارخانه و مروری بر مفاهيم اساسي حسابداري صنعتي و طبقه بندي هزينه ها)

حسابداری و كنترل سربار كارخانه و مروری بر مفاهيم اساسي حسابداري صنعتي و طبقه بندي هزينه ها|خرید|جی دی|30017180|حسابداری و كنترل سربار كارخانه و مروری بر مفاهيم اساسي حسابداري صنعتي و طبقه بندي هزينه ها
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع حسابداری و كنترل سربار كارخانه و مروری بر مفاهيم اساسي حسابداري صنعتي و طبقه بندي هزينه ها می باشد.

حسابداری و كنترل سربار كارخانه و مروری بر مفاهيم اساسي حسابداري صنعتي و طبقه بندي هزينه ها







فرمت فایل: word



تعداد صفحات: 18









هزينه يابي سربار كارخانه



هزينه هاي سربار كارخانه با هزينه هاي مواد مستقيم و كار مستقيم متفاوت است. زيرا كل هزينه هاي سربار كارخانه ممكن است تا پايان هر ماه مشخص نگردد مانند هزينه هاي برق آب و گاز مصرفي بعضي ديگر از هزينه هاي سربار كارخانه ممكن است ماه به ماه بطور قابل ملاحظه اي تغيير نمايند مانند تعمير ماشين آلات ممكن است در يك ماهي صورت گيرد و در چند ماه بعد تعمير ماشين آلات مجود نداشته باشد و هزينه مرخصي كه بيشتر در ماههاي تير الي شهريور انجام مي شود. بنابراين استفاده از سربار واقعي كارخانه موجب تغيير قيمت تمام شده يك واحد محصول در هر ماه مي گردد. جهت تعيين بموقع اطلاعات مربوط به هزينه يابي محصول و به حداقل رساندن تغييرات هزينه هاي سربار كارخانه از پيش تعيين شده سربار كارخانه استفاده مي شود. بدين منظور بايد در ابتداي دوره مالي نرخ از پيش تعيين شده سربار كارخانه (نرخ جذب سربار كارخانه) را محاسبه نمود. هنگام محاسبه قيمت تمام شده محصولات توليد شده از اين نرخ جهت تخصيص سربار كارخانه به دواير و سفارشات استفاده مي گردد. نرخ از پيش تعيين شده سربار كارخانه بر اساس دو عامل زير تعيين مي گردد:



1 . برآورد سطح توليد



2 . برآورد هزينه هاي سربار كارخانه



مباني جذب سربار كارخانه



پس از انتخاب سطح ظرفيت سطح توليد را بر حسب هر يك از مباني جذب سربار مي توان بيان نمود.











مفاهيم اساسي حسابداري صنعتي و طبقه بندي هزينه ها



حسابداري صنعتي شامل حسابداري مدريت و آن بخش از حسابداري مالي است كه مربوط به هزينه يابي محصول مي شود. هزينه يابي محصول اطلاعات مورد نياز براي تهيه ترازنامه و صورت سود و زيان را در مورد قيمت تمام شده موجودي ها و قيمت تمام شده كالاي فروش رفته فراهم مي آورد. حسابداري مدريت شامل جمع آوري طبقه بندي تلخيص تجزيه و تحليل و گزارش اطلاعاتي مي باشد كه مدريت را در برنامه ريزي كنترل و ارزيابي عمليات شركت ياري نمايد.



برنامه ريزي و كنترل



برنامه ريزي فرايند تعيين اهداف تعيين منابع مورد نياز و تصميم گيري در مورد بهترين روش استفاده از آنها جهت دستيابي به اهداف مي باشد. در مراحل برنامه ريزي حسابداري صنعتي مي تواند با تهيه بودجه عملياتي و بودجه مالي به مدريت كمك نمايد. همچنين اطلاعات حسابداري صنعتي در تصميمات مربوط به ساخت يا خريد تعيين قيمت فروش محصولات و بودجه بندي سرمايه اي مورد استفاده قرار مي گيرد. در برنامه ريزي و بررسي چند راه حل مدريت از گزارشات حسابداري صنعتي جهت انتخاب بهترين راه حل براي دستيابي به اهداف شركت استفاده مي كند.





مطالب دیگر:
📗پاورپوینت سی قصیده ناصرخسرو (نظم 2 بخش3)📗پاورپوینت خلاصه کتاب مرجع شناسی و روش تحقیق تالیف دکتر منصور ثروت📗تحقیق اضطراب انواع درمانگيرهاي رفتاري و خودنظم جويانه📗تحقیق بيماري‌ هاي پالپ و پري اپيكال📗تحقیق بيماري وبا📗تحقیق بيوتكنولوژي، شروع جنگ تصاحب قدرت📗تحقیق پايان ازدواج در اسكانديناوي (1386/03/19)📗تحقیق فعاليت هاي آموزشي📗تحقیق پمپ حرارتي📗تحقیق تابش جسم سیاه📗تحقیق تاثير استان خوزستان بر اقتصاد كشور ايران📗تحقیق رسانه ها و مطبوعات و نقش آن ها در اجتماع📗گزارش کار آزمایشگاه متالوگرافی📗تحقیق الیاف کربن و کامپوزیت های کربنی📗گزارش کار در آزمایشگاه کارخانه رینگ سازی مشهد📗تحقیق ریخته‌گری گریز از مرکز📗تحقیق نقش فلز آلومينيوم در صنعت📗تحقیق چدن ريختگي📗تحقیق بررسی ساختار آلياژهاي نانوكريستال Al-Ti📗تحقیق ماهیچه‌ ها در صنعت ریخته گری📗تحقیق خوردگی فلزات📗تحقیق آهنگري📗تحقیق آشنايي با پرس ها و نحوه عملكرد آن ها📗تحقیق چدن نشکن و کروی سازی گرافیت ها به روش In mould📗تحقیق چدن خاکستری و اثر تلقیح