خرید(پاورپوینت معماری پایدار و انرژی خورشیدی)

پاورپوینت معماری پایدار و انرژی خورشیدی|خرید|جی دی|1921247|پاورپوینت معماری پایدار و انرژی خورشیدی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت معماری پایدار و انرژی خورشیدی می باشد.

.

دانلود پاورپوینت با موضوع معماری پایدار و انرژی خورشیدی

در قالب ppt ودر17اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

معماری پایدار :
در یک چارچوب کلی‌ می‌‌توان معمار پایدار را به معنای خلق محیط پایدار انسان سخت تعبیر کرد.

محیط پایدار:

شرایط اساسی در میل به پایداری محیطی‌ برقراری تعادل پویا میان نظام‌های مختلف محیط است . شرایط اساس در در میل به پایدار محیطی‌ برقراری تعادل پویا میان نظام‌های مختلف محیط است . این شرط از دیدگاه علمی‌ دستیابی همزمان به پایداری.

۱)نظام بوم شناسی‌

۲)نظام اجتماعی‌فرهنگی‌

۳)نظام اقتصادی می‌‌باشد.

باقی‌ گذاشتن زمین به بهترن شکل برای نسل آینده با این تعریف که فعالیت انسان تنها زمانی‌ از نظر محیطی‌ پایدار است که بتواند بدون تقلیل منابع طبیعی یا تنزل منابع طبیعی اجرا شود.

پایدار محیطی‌ در عرصه کار معماران نیز به اهداف زیر

طراحی میشود.

- مصرف کمترین انرزی

-استفاده از مصالح تجدید پذیر

-حفاظت و عرضه انرزی و بازیافت کامل ان بدون ایجاد الودگی

طراحی پایدار :

طراحی پایدار همکاری متفکرانه معمار با مهندس مکانیک برق و سازه است . علاوه بر فاکتور‌های متداول طراحی مانند زیبای تناسب بافت سایه و نور و امکاناتی که باید مّد نظر قرار گیرد . گروه طراحی باید به عوامل طولانی مدت محیطی‌ اقتصادی و انسانی‌ توجه نمود و اصول اولیه آن که به قرار زیر است مد نظر قرار دهند.

اقلیم و آب و هوا

طراحی اقلیمی روشی‌ است برای کاهش همه جانبهٔ هزینه انرژی یک ساختمان .عوامل اقلیمی موثر بر یک بنا شامل تابش آفتاب دما رطوبت باد و بارندگی می‌‌باشد که شناخت هر یک و کنترل آن در طراحی اولین قدم محسوب میشود . این اصل بیشتر در جهت گیری ساختمان تاثیر دارد که شامل که شامل توجه به ۳ عنصر اصلی زیر دارد:
خورشید:که تاثیر روی جهت گیرهٔ ساختمان دارد.کشیدگی شرقی‌ غربی حرارت اکتسابی از خورشید را به حد اکثر می‌رساند . همچنین توجه به گردش سالیانه،ارتفاع خورشید در هنگام طراحی سطوح دیوارهای خارجی‌ و جا نمایی پنجره‌ها و سایبان‌ها و ...موثر است.
باد:شکل حجمی ساختمان باید به گونه‌ باشد که در اقلیم سرد جریان بد سرد را هدایت کند و در اقلیم‌های گرم باد گرم را به داخل خانه هدایت کند
المان‌های سبز مانند درختان و گیاهان :میتوانند ساختمان را از حرارت‌های مازاد خورشید و بدهای مزاحم حفاظت کند و در تهویهٔ هوای داخلی نیز موثر می‌باشد.

پوشش ساختمان ها

جرم حرارتی مصالح ساختمانی : جرم حرارتی بالاتر در مورد دیوار‌ها و سقف‌ها باعث بالا رفتن انتقال حرارت بین فضای داخلی‌ و خارجی‌ میشود . استفاده از پوشش‌های دو جداره که میتواند باعث شود که بیشترین حرارت به دست آماده از خورشید در شب مصرف شود
رنگ:رنگ سطوح خارجی‌ بر حرارت اکتسابی موثر است.رنگ های روشن برای اقلیم‌های گرم و رنگ‌های تیره برای اقلیم‌های سرد.
پنجره‌ها :جنس ابعاد و مکان‌یابی پنجره‌ها تاثیر به سزای در حرارت اکتسابی خورشید دارد همچنین نوع شیشه و پروفیل انتخابی که امروزه دارای تکنولوژی پیشرفته‌ای است هر چند نیازمند سرمایهٔ اولی‌ بیشتره است اما در دراز مدت باعث کاهش هزینه‌های انرژی مصرفی ساختمان میگردد.
ابزار سایه انداز:برامدگیها و برون زدگی های بام ساختمان سایبان‌ها ساباط ها و پرده‌ها از ابزارهایی است که به این منظور و برای جلوگیری از دریافت حرارت غیر ضروری خورشید میتواند جانمایی و استفاده گردد.مطالب دیگر:
آتوماتای سلولی و يادگير سلولیآثار زیان بار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آنآجرآجرهاي سنتيآخرین آلودگیهای محیط زیست با تصویر 1آخرین وضعیت جنوب سودانآداب معنوی دوران بارداریآدرنالآذربایجان غربیآر اف آی دیآرایش P IDآزمایش رسوب ادرا رآزمایشگاه تکنولوژی مخابراتآزمایشگاه رفرانس بهداشت حرفه ای اصفهان بخش عوامل شیمیاییآزمایشگاه رفرانس بهداشت حرفه ای بخش عوامل شیمیاییآزمایشهای بتنآزمايشگاه خواص سیالات مخزنآزمايشگاه شيمی معدنی 1آزمايشهاي روسازي در پروژه‌هاي عمرانيآزمون فرضیهآزمون‌های غیر مخربآسیب شناسی توسعه کمی آموزش مهندسی و چالش تضمین کیفیتآسیب ها و پیامدهای منفی استفاده از اینترنت و راه های پیشگیری از آنآسیب های شانهآسیب های ناحیه گردن