خرید(تحقیق درباره حسابداري صنعتي ( بهاي تمام شده )به زبان ساده )

تحقیق درباره حسابداري صنعتي ( بهاي تمام شده )به زبان ساده |خرید|جی دی|1692396|اقتصاد,کسب و کار,حسابداری,حاسابداری صنعتی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق درباره حسابداري صنعتي ( بهاي تمام شده )به زبان ساده می باشد.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 20 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

حتماً تاكنون بارهاو بارها با اين واژه برخورد داشته ايد . به راستي حسابداري بهاي تمام شده چيست ؟ چرا مديران مالي سازمانها همواره سعي دارند تا خود را به مرحله اي برسانند كه بتوانند از اين شاخه از فن حسابداري استفاده نمايند ؟ آيا اين درست است كه بعضي ميگويند به واقع نميتوان حسابداري بهاي تمام شده را به صورت كامل در شركتهاي ايراني پياده سازي نمود ؟

اينها سئوالاتي بودند كه براي خود من نيز در زمان دانشجوئي وجود داشتند و حتي بعضي جزئيات هم اكنون هم برايم بي پاسخ مانده اند .

اكثر كارشناسان مالي ، حسابداري صنعتي را آنچنان كه بايد نمي شناسند و در مراكز آموزشي نيز دروس مربوط به آن ، علاوه بر آنكه تنها به صورت تئوري ارائه ميگردد ، آنقدر حجيم و ثقيل مينمايد كه اكثر دانشجويان تنها به منظور كسب امتياز قبولي دروس مربوط به اين واحد را فرا ميگيرند ، بطوريكه پس از گذشت چندماه از مطالعه اين دروس از جوابگوئي به ساده ترين مسائل حسابداري صنعتي نيز عاجزند.

به راستي چرا ؟ آيا حسابداري بهاي تمام شده واقعاً اينقدر پيچيده و دور از ذهن است كه هركسي توانائي انجام آن را نداشته باشد و يا اينكه آنرا بيش از آنچه كه هست سنگين ، حجيم و تخصصي نشان داده اند ؟

اينها همه سئوالاتي است كه هركس ممكن است بنا به سليقه ، دانش و هنر خود پاسخ متفاوتي به آن بدهد . ولي من اميدوارم شما خواننده گرامي بتوانيد پس از مطالعه آنچه كه سعي ميشود در ادامه جهت معرفي اين شاخه از فن حسابداري به صورت بسيار ساده بيان گردد ، پاسخي درخور براي سئوالات فوق كه لااقل خودتان را راضي كند ، داشته باشيد .

منظور از حسابداري صنعتي(بهاي تمام شده)چيست؟

حسابداري صنعتي شاخه اي از هنر و فن حسابداري است كه وظيفه جمع آوري اطلاعات مربوط به عوامل هزينه و محاسبه بهاي تمام شده محصولات و خدمات را بر عهده داشته و با تجزيه و تحليل و بررسي گزارشها و راههاي توليد ، روشهاي كاهش بهاي تمام شده توليدات و خدمات را ارائه مي نمايد .

اهميت حسابداري بهاي تمام شده :

حسابداري صنعتي كه گاهي اوقات به حسابداري مديريت نيز مشهور است بايد به عنوان يك بازوي قوي در اختيار مديريت در ارتباط با برنامه ريزي و كنترل فعاليتها تلقي گردد. در حقيقت حسابداري صنعتي مدير را با ابزار حسابداري مورد نياز جهت برنامه ريزي ، كنترل و ارزيابي عملياتي مجهز ميكند .

مديريت با استفاده از حسابداري صنعتي ، بهاي تمام شده توليدات را محاسبه ميكند و كنترل خود را برروي هزينه هاي مواد ، دستمزد و ساير هزينه هاي توليد اعمال ميكند . مديران اگر گزارشات دقيق و صحيحي از عوامل هزينه نداشته باشند در تصميم گيري خود در راستاي افزايش بهره وري و توليد يا ديگر تصميم گيريهاي اساسي خود با مشكل مواجه خواهند شد .مطالب دیگر:
🔍دانلود مقاله تأثیرات مثبت توسعه توریسم در ایران از نظر روابط بین الملل🔍مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع اختلال اضطراب اجتماعی🔍مبانی نظری و پیشینه تحقیق تحلیل رفتار متقابل و تحول فکر🔍M080_MB_V2.0🔍مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره هوش معنوی، سبک های دلبستگی و شادکامی در افراد معتاد و غیر معتاد🔍مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان شناختی رفتاری‌ cbt🔍مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد🔍محیط های پاسخده🔍برنامه تحت اکسل رسم مقطع عرضی و محاسبه حجم حفاری شده تونل🔍برنامه تحت اکسل تحلیل پایداری شمع ها با استفاده از روش قطعه🔍برنامه تحت اکسل تحلیل پایداری دیوار حایل L شکل با استفاده از روش قطعه🔍ویلایی مدرن🔍فایل فلش تبلت چینی INET-D70-REV02🔍ویلا ساوا به همراه فایل سه بعدی🔍ویلایی🔍ویلا🔍پلان مسکونی به همراه برش🔍پروژه کامل برج به همراه سایت و پلان و نما و مقطع و تریدی🔍مجموعه 100 پلان معماری🔍ویلا دوبلکس🔍پلان معماری به همراه دیتایل کامل🔍پلان معماری به همراه دیتایل کامل 2🔍پلان معماری به همراه دیتایل کامل 3🔍پلان معماری به همراه دیتایل کامل 4🔍دانلود گزارش کارآموزی در اداره ثبت احوال (word)