خرید(تحقیق در مورد نانو تکنولوژی )

تحقیق در مورد نانو تکنولوژی |خرید|جی دی|1631972|تحقیق در مورد نانو تکنولوژی ,نانو تکنولوژی,دانلود تحقیق در مورد نانو تکنولوژی ,نانو,تکنولوژی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق در مورد نانو تکنولوژی می باشد.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 13 صفحه

قسمتی از متن .doc :

نانو تكنولوژي

مقدمه :

اولين كسي كه مفاهيم نانوتكنولوژي را پيشنهاد نمود، ريچارد فينمن- برنده جايزه نوبل فيزيك در سال 1965 بود. او در سخنراني تاريخي خود با عنوان “در آن پايين اتاقها (فضاهاي) بسياري وجود دارد” چشم انداز جالبي را از ساخت و ساز در مقياس اتمي و مولكولي را متصور ساخت. او عقيده داشت در مقياسهاي بسيار كوچك خواص مواد با خواص فعلي اشان فرق مي كند و لذا با كنترل ماده در مقياس اتمي و مولكولي مي توان به خواصي از مواد دست يافت كه اكنون از آنها استفاده نمي كنيم.

در سال 1974، Taniguchi ايده هاي فينمن را نانوتكنولوژي ناميد. او بين مهندسي در اندازه ميكرومتر مانند ميكروالكترونيك كه در آنها روزها دوران اوجش را مي‌گذارند و مهندسي در مقياس زير ميكرومتر تفاوت قائل شد.

از آن زمان تا كنون تلاش براي كشف خواص جديدي از مواد در در مقايس نانومتر با سرعت روبه پيشرفت است. دو تا از دستاوردهاي بزرگ آن ميكروسكوپهاي SPM (Scanning Probe Microscope) و كشف آلوتروپي جديدي از كربن به نام Buckminister Fullerenene يا Buckyball هستند. اختراع ميكروسكوپهاي SPM كه دو تا از معروفترين آنها STM و AFM هستند كار مطالعه و بررسي ساختارهاي بسيار ريز و در حد نانومتر را تسهيل كردند و كشف باكي بال ها باعث ايجاد ساختارهاي تيوب- مانند شد كه در آنها ورقه هاي گرافيت به شكل لوله در مي آيند و دو سر آنها با دو نيم فولرن بسته مي شود. ضخامت اين لوله ها فقط چند ميليونيم متر يا چند نانومتر و طول آنها به حدود 100 ميكرومتر مي رسد. اين نانولوله ها از فولاد محكمتر اما سبك وزن اند، خم شدنهاي پي در پي، تابيدن و پيچيدن را تحمل مي كنند، مي توانند به اندازه مس رساناي الكتريسيته و يا مانند سيليسيم خاصيت نيم رسانايي از خود نشان بدهند. بهتر از هر ماده شناخته شده ديگري گرما را منتقل مي كنند و خاصيت جذب هيدروژن را نيز دارا مي باشند.

علم و تكنولوژي نانو در واقع يك نگاه و يك رويكرد جديد در علوم و مهندسي با كنترل ماده از مقياس اتم و مولكول و يا از مقياس نانومتر مي باشد و لذا در تمامي حوزه هاي علم و تكنولوژي و صنايع مختلف تحول و تغيير ايجاد خواهد كرد.

سير پيشرفت مواد با ساختار بسيار ظريف يا نانو ساختار:

در زمينه علم مواد مي توان دو مرحله را به عنوان مراحل توسعه و پيشرفت مواد با ساختار Ultrafine يا همان مواد با ساختار نانومتر مشخص كرد.

اولين مرحله را مي توان از سال 1870 تا سال 1970 دانست. در اين مرحله ميكرو ساختار به عنوان پارامتر اصلي كنترل كننده خواص مكانيكي، مغناطيسي و الكتريكي معرفي شد. سرآغاز آن كارهاي Sorby روي خواص مكانيكي آهن بود كه نشان داده سختي مارتنزيت بخاطر تغييرات آلوتروپيك در آلياژهاي آهن و ميكروساختار بسيار ظريف باقي مانده است. پديده رسوب سختي نيز ارتباط بين ميكروساختار و خواص را پيشنهاد نمود. Wilm در سال 1906 آلياژ Ag-Co-Mg-Mn را كوئينچ نمود و بعد از چند هفته مشاهده نمود كه سختي آن بيشتر شده است. بعدها متوجه شدند كه اين افزايش سختي ناشي از رسوب يك فاز جديد در مقياس زير ميكرومتر است. در سال هاي بعد نظريه هاي عيوب شبكه ايي و مشخصه هاي آن روي جامدات كريستالي و اختراع ميكروسكوپهاي با قدرت تفكيك پذيري بالا باعث پيشرفت بسيار زيادي در درك خواص وابسته به ساختار و ميكرو ساختار شد.

و دومين مرحله را نيز مي توان بعد از سال 1970 دانست. در اين زمان Gleiter، Turnball و ديگران با روشهاي گوناگون مواد با ساختار بسيار ريز (Ultrafine) يا نانومتري توليد مي كردند و سپس خواص آنها را بررسي مي نمودند. به عنوان مثال Gleiter و همكارانش توسط روش Inert Gas Condensation پودرهاي نانومتري فلزي توليد مي كردند و سپس تحت محيط با خلاء بسيار بالا آنها را به صورت ديسكهاي كوچكي متراكم مي نمودند و آنها را آناليز مي كردند. مطالعات آنها نشان داد كه با تغيير آرايش مواد و دستكاري در ميكروساختار مواد مي توان جامداتي با ساختار اتمي/ الكتروني جديد ساخت. اين پيشرفتها ايده هاي فينمن در مورد نانوتكنولوژي را به حقيقت بيشتر نزديك كرد.

معرفي مواد نانوساختار (Introduction to Nanostructured Materials):

مواد نانو ساختار جامداتي هستند كه اجزاي ساختار آنها حداقل در يك بعد در حد نانومتر باشد. در واقع فقط نانوساختار به موادي (فلز، سراميك، پليمر، كامپوزيت، نيمه هادي، شيشه) گفته مي شود كه شامل دانه ها يا كلاسترها يا لايه ها و يا فيلامنت هايي كمتر از 100 نانومتر باشند و در واقع مي توان آنها را به چهار گروه زير تقسيم بندي نمود.

تقسيم بندي (Classification):

1- صفر بعدي يا همان كلاسترهاي اتمي.

2- تك بعدي يا لايه هاي نانوساختار كه در آنها طول و پهنا از ضخامت بيشتر است. مثل thin filmها و thin winrها.

3- ساختارهاي دوبعدي كه در آنها طول از پهنا يا قطر بسيار بيشتر است. مثل فيلامنت‌ها و يامطالب دیگر:
🔥روش المان محدود در طراحي قالبهاي فلزي🔥ميز هيدروليكي و كاربرد آن🔥کارگر عمومی آرماتور بند درجه3 اسکن برگه اسفند 96🔥ماکروی حرکت دادن شی در اکسل🔥دانلود جزوه (فلش کارت و نکات کلیدی و سوالات )حقوق اساسی ۳ تالیف منوچهر طباطبایی موتمنی pdf🔥کارگر عمومی جوشکاری اسکن برگه اسفند 96🔥کارگر عمومی نقاش ساختمان درجه 3 اسکن برگه اسفند 96🔥متصدی خدمات حفاظتی و مراقبتی اسکن برگه اسفند 96🔥نقشه کشی عمومی ساختمان درجه 2 اسکن برگه اسفند 96🔥دانلود رایگان کتاب شهر استخوان ها pdf🔥فایل حذف frp بیش از 100 مدل سامسونگ🔥برنامه تحت اکسل تعیین محل اثر بارها برای بدست آوردن حداکثر تلاشها در تیر ساده با بار گسترده و بار متمرکز🔥برنامه تحت اکسل تعیین محل اثر بارها برای بدست آوردن حداکثر تلاشها در تیر ساده با 3 بار متمرکز🔥برنامه تحت اکسل تعیین محل اثر بارها برای بدست آوردن حداکثر تلاشها در تیر ساده با 4 بار متمرکز🔥دانلود کتاب جز از کل اثر استیو تولتز زبان اصلی (A Fraction of the Whole)🔥مرمت گنبد سرخ مراغه🔥دانلود کتاب اصول حسابداری 1 تالیف عبدالکریم مقدم- علی شفیع زاده مرجع اصلی پیام نور🔥فایل پاورپوینت در مورد مدیریت مواد زائد جامد (پسماند و زباله)🔥پاورپوینت آموزش درس دوازده کتاب علوم تجربی پایه چهارم ابتدایی ( گوناگونی گیاهان )🔥نرم افزار محاسبه حجم عمليات خاكي Grade Plane به همراه آموزش🔥برنامه تحت اکسل طراحی عضو محوری مختلط مربع شکل محاط در بتن تحت اثر نیروی محوری تنها🔥برنامه تحت اکسل طراحی عضو محوری مختلط مربع شکل محاط در بتن تحت اثر نیروی محوری برشی و لنگر خمشی🔥برنامه تحت اکسل طراحی عضو محوری مختلط مستطیلی شکل محاط در بتن تحت اثر نیروی محوری برشی و لنگر خمشی🔥حل معادلات دیفرانسیلی پاره ای و معمولی به روشهای صریح،ضمنی،تحلیلی و رانگ-کوتا با نرم افزار MATLAB🔥60 واژه پرکاربرد املا در کنکور